Hakkımızda

Hastane Çamaşır Yıkama Ergül Ticaret olarak 1991 yılında hastane, üniversite ve askeri kurumlara çamaşır yıkama hizmeti vererek başladığımız iş hayatımızda dürüst, çalışkan ve ilkeli faaliyetlerimiz ile geniş müşteri potansiyeline ulaştık. Müşterilerimizin verdiği güçle büyüyerek 2002 yılında Kurumsal Çamaşır Yıkama sektörünü ana işkolu olarak belirleyip ünvanımızı ERGÜLTEKS Ltd. Şti. olarak tescil ettirdik.

Ergülteks Çamaşır yıkama olarak 2014 yılında Ankateks Laundry ile ortaklık yaparak faaliyetlerine devam etmektedir.

İzmir Kemalpaşa 'da 2500 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda, kirli ve temiz çamaşırların aynı ortamda hiç bir zaman bulunmadığı MEDLINE tipi tünel makine sistemi kurduk.

Fabrikamızda yıkamada kullanılan suyun sertliği arıtma cihazı ile ayarlanmakta ve deterjan tipi - miktarı, yıkama derecesi ve yıkamada - kurutmada kalma süreleri ve sıcaklıkları, kirli çamaşırın kullanım yeri ve tekstilin türüne göre belirlenmektedir.

2 ayrı bölümden oluşan fabrikamızın kirli bölümünden yüklenen çamaşırlar temiz bölümünden yıkanmış olarak çıkmaktadır. Böylelikle çamaşır ve tekstilde en üst düzeyde hijyen sağlanmaktadır. Tünel sisteminin son aşamasında kauçuk membran ile sıkılan yıkanmış çamaşırlarda kalan su alınırken çamaşırların yıpranması, zarar görmesi engellenmektedir. Bu yöntem ile sıkılan çamaşırlar kurutma makinelerinde daha kısa süre kalmakta ve yıpranma en alt seviyeye indirilerek tekstil ve çamaşırların ömrünün kısalması önlenmektedir.