Hastane Çamaşır Yıkama
Hastane Çamaşır Yıkama

Çamaşır Yıkama

Çalıştığımız kurumlardan sayılarak teslim alınan çamaşırlar kirli çamaşır taşıma konteynırlarına yerleştirilir. Kapalı kasa liftli araçlar ile fabrikamızın kirli çamaşır bölümüne getirilir. Çamaşırların kabulü aşamasında teslim eden birime ve çamaşır cinsine göre ayrılarak hangi makinada, ne kadar sürede yıkanacağı ve deterjan oranları belirlenir. Otomatik dozajlama sistemi ile el değmeden deterjan uygulanır. Yıkamada kullanılacak suyun sertliğinin istenen derecede olması su arıtma cihazı ile sağlanmaktadır. Yıkama suyu sıcaklığı ve süresi belirlenerek işlem başlatılır. Kullanım yeri ve malzemesi açısından farklılık gösteren tekstil ürünlerinin arıtılmasında hijyen bakımından en üst düzeyde hassasiyet gösterilirken tekstilin yıpranarak ömrünün kısalması önlenir.

2 ayrı bölümden oluşan fabrikamızın kirli bölümünden yüklenen çamaşırlar temiz bölümünden yıkanmış olarak çıkmaktadır. Böylelikle çamaşır ve tekstilde en üst düzeyde hijyen sağlanmaktadır. Tünel sisteminin son aşamasında kauçuk membran ile sıkılan yıkanmış çamaşırlarda kalan su alınırken çamaşırların yıpranması, zarar görmesi engellenmektedir. Bu yöntem ile sıkılan çamaşırlar kurutma makinelerinde daha kısa süre kalmakta ve yıpranma en alt seviyeye indirilerek tekstil ve çamaşırların ömrünün kısalması önlenmektedir.

Kurutmadan çıkan çamaşırlar ütü makinalarından sonra katlama makinalarında el değmeden katlanmaktadır. Katlanmış çamaşırlar cinslerine göre ayrı paketlenerek, Kurumun Hangi Bölümüne ait, Hangi grup çamaşırdan kaç adet içerdiği paket üzerine barkod olarak yapıştırılır. Temiz çamaşır konteynırlarına yerleştirilir ve kapalı kasa liftli araçlar ile kuruma sevki yapılır. Böylelikle yıkanmış temiz çamaşırlar hiç bir aşamada kirliler ile bir araya gelmemiş olur.